Kadiaľ sa ide do Bangkoku?

Autor: Aleš Tvrdý | 4.11.2019 o 10:51 | Karma článku: 1,52 | Prečítané:  690x

Objavil som ďalší spôsob, ako do mesta. Samozrejme je aj trochu erotiky. Aké by to bolo Thajsko bez nej. Zistíš kde sa oplatí ubytovať, prečo práve tam, ako na to a ako na rande.

Časy, keď bolo Thajsko, pre Slovákov, exotickou destináciou sú minulosť. Čoraz viac z nás už cestuje práve aj do tejto krajiny. Nečudujem sa. Je to omnoho jednoduchšie a je tu toho stále dosť čo vidieť. Ak ideš do Thajska po prvýkrát, tak je veľký predpoklad, že si dáš krátky výlet, aj po jeho hlavnom meste.

Bangkok. Kto by ho nepoznal? Minimálne ho preslávila bláznivá komédia „Hangover“. Dnes sa tak vďaka tomu môžeš vybrať na legendárny balkón/strechu, kde je bar, na ktorom sa nakrúcala táto Hollywoodska, kultová komédia. Skôr, ako však prídeš do samotného centra, mám pár tipov, ako sa efektívne prepraviť. Keď prídeš do mesta Bangkok lietadlom, tak sú dve možnosti, kde pristaneš. Jednou je staré letisko DMK a druhou je novšie letisko BKK.

Ak pristaneš na DMK a chceš sa dostať do mesta, tak je veľmi dobrý spôsob ísť vlakom. Ten má konečnú zastávku na hlavnej stanici a odtiaľ sa už môžeš vybrať smerom, kde máš ubytovanie alebo chceš pokračovať po Bangkok -u. Zastávka je mimo budovy letiskového terminálu. Nájsť ju mi zabralo trochu času, ale nie je to nič nemožné. Stačí sa niekoho spýtať na smer a dá sa to. Nachádza sa cca 500 metrov mimo budovy terminálu č.1. a vedie tam most ponad koľaje. Kým sa k nemu dostaneš, tak treba nájsť jedny malé dvere, ktoré nie sú nijak špeciálne vyznačené. Keď nájdeš tie dvere, tak potom to už je pohoda.

Cesta vlakom trvá zhruba jednu hodinu a je to skvelé, lebo môžeš sledovať život domácich. Ak pôjdeš tým najlacnejším a zároveň aj najpomalším vlakom, tak sa priprav na to, že domáci obyvatelia, ktorí budú s tebou vo vozni, sa ťa budú vypytovať mnoho otázok. Bola to skvelá skúsenosť.
Druhou možnosťou je shuttle bus A1. Ten ťa za 30 THB zoberie k zastávke Mo Chit, odkiaľ premáva SkyTrain a tým sa zavezieš tam, kam potrebuješ.
Veľmi dobrá možnosť je shuttle bus A4. Ten premáva medzi letiskom a centrom mesta. Robí okruh a vyskočiť môžeš na viacerých zastávkach. Oficiálnu konečnú, má však neďaleko známej ulice Khaosan Road.

Ak priletíš na nové letisko BKK, máš ešte viac možností

Pre obe letiská a takisto aj po príchode do Bangkok -u vlakom, či autobusom je dobré mať v telefóne nainštalovanú aplikáciu GRAB. Tá sa dá využiť vo viacerých ázijských krajinách a nie len v Thajsku. Za zlomok ceny taxíka si môžeš rýchlo a pohodlne objednať odvoz autom, tuktukom alebo motorkou. Platiť za jazdu môžeš kartou, hotovosťou alebo predplateným účtom.

V Bangkok -u premáva okrem iného aj metro, SkyTrain alebo niečo ako lodná MHD s viacerými zastávkami. To sa oplatí kedykoľvek, lebo je to dokonalý spôsob, ako si pozrieť mesto, z trochu inej perspektívy. Treba si však dávať pozor. Na zastávkach, pri najturistickejších pamiatkach (Wat Arun, Wat Pho…) sú zastávky aj pre turistické lode. Jej predajcovia na to neupozorňujú a snažia sa tak predať lístky na turistickú loď, namiesto mestskej. Tá je 6x drahšia. Takže na to mysli.

Z letiska BKK premáva takisto shuttle bus S1. Aj on má viacero zastávok a konečná je neďaleko Khaosan Road. Túto trasu dá za 60 THB. Na letisku odchádza od východu číslo 7. Okrem toho do mesta premávajú ešte dva expres vlaky. Jeden je rýchlejší, lebo má menej zastávok a cena jednosmerného lístka, na konečnú zastávku Phaya Tai, je nezistená, lebo som išiel len pomalším. Pomalší vlak, s väčším množstvom zastávok (o pár minút dlhšia cesta) na tej istej trati to zvládne za 45THB. Z jeho konečnej zastávky sa dá prestúpiť na SkyTrain, Metro, Autobus alebo si zobrať tuktuk, či GRAB. Záleží na tom, kam sa treba ďalej dostať.

Objavil som však ešte jeden spôsob, ako sa prepraviť do centra. Ten sa mi veľmi páčil, no nie je však pre každého. Nie že by to bol nejaký extrém, no je to skôr o pohodlí. Ak máš veľa batožiny, tak to pre teba zrejme nebude atraktívne. Ak však cestuješ len s príručnou batožinou, tak si to minimálne pozri na mape.

Z letiska BKK sa presuň na zastávku vlakového expresu. Tam si kúp lístok na ten pomalší. Ako cieľovú zastávku si zvoľ Ramkhamhaeng namiesto Phaya Tai. Keď na nej budeš, tak vystúp a presuň sa do riečneho prístavu Ram 1. Za 12 THB si kúpiš lístok na loď a tá ťa zavezie až na konečnú, ktorá sa volá Phanfa Bridge.

Je to trochu zdĺhavejšie, viem. Získaš tým však v rámci nudného letiskového transferu, prvý kontakt s pravým Bangkok -om a životom, aký sa žije popri riečneho kanála. Mne sa to veľmi páčilo, ale je mi jasné, že každému sa páči niečo iné. Ber to ako taký malý tip.

Každopádne, keď už vystúpiš v tom malom prístave, na poslednej zastávke Phanfa Bridge, tak na ulicu Khaosan to je pešo ešte asi 20 minút. Určite tam budú čakať nažhavení tuktukári, ktorí ťa budú chcieť ošklbať o pár desiatok THB. Zjednaj si cenu za odvoz a spokojne sa nechaj zaviezť tam, kam ti treba.

Ako zistiť, koľko má byť reálna cena? Aplikácia GRAB je prepojená s Google mapami, takže si v mape zvoľ trasu, kam chceš ísť. Spôsob prepravy zadaj toho panáčika s kufrom a zodvihnutou rukou (celkom napravo). To ti ukáže aká má byť cena za GRAB. No a tým pádom vieš okolo akej ceny sa máš dohadovať s tuktukármi.

Príklad:
Tuktukár za jazdu pýta 100THB. Tá istá trasa je cez GRAB 60 THB. Robím to tak, že ak mám čas, tak skúšam dojednať nižšiu cenu, ako GRAB (napríklad tu by som išiel na 50 THB max.). Ak čas nemám, tak tuktukárovi poviem, že za 60 THB mám GRAB, ktorý príde do 5 minút. Buď to tuktukár zoberie alebo nie. Ak nie, tak sa ponúkne nejaký iný šofér a ten to zoberie.

Prečo sa oplatí ubytovať sa v okolí Khaosan Road
Nemám rád turistické ulice, kde sa takmer všetci obchodníci a pouliční predajcovia snažia zarobiť na cudzincoch. Khaosan Road je Mekka tohto biznisu, v Bangkok -u. Tak prečo teda aj napriek tomu, bolo fajn si tu nájsť hostel?
Je to pomerne jednoduché. Práve okolie Khaosan Road ponúka skvelé spojenie s celým mestom resp. jeho najlepšími pamiatkami. Pešo sa dá dostať do 30 minút do Kráľovského paláca, Wat Pho alebo aj do prístavu. Okrem iného, ak máš rád tie duniace pouličné disko plesky, tak na Khaosan Road sú každý večer. Dá sa tam kúpiť všetko. Oblečenie, lokálne jedlo, nápoje, alkohol, ale aj to turisticky atraktívne jedlo, ktoré domáci nejedia a turisti sa s ním fotia, ako s voskovou figurínou M.Jacksona. Tým mám na mysli napríklad pečené škorpióny, pavúky, chrobáky, krokodíl…

V okolí je viacero lacných hostelov. Za pár eur si môžeš zaplatiť nocľaháreň s viacerými ľuďmi na izbe. Dá sa zohnať aj pekná izba kde budeš mať súkromie. Do 20€ za noc zoženieš veľmi peknú aj s raňajkami.
Khaosan Road je miesto, kde si dáš aj thajskú masáž, môžeš si ísť pozrieť pingpong šou, zaplatiť si za sex s krásnou Thajkou, nájdeš tu aj ladyboyov… Proste na jednej ulici je koncentrované celé turistické Thajsko. Každý tu nájde to, čo hľadá a ešte aj niečo navyše.

Ak si však chceš dopriať skutočné nočné trhovisko, spolu aj s uličkou lásky, tak potom odporúčam radšej zájsť na Patpong Night Bazar. Aspoň podľa mňa, to tam je omnoho lepšie a určite aj zaujímavejšie.
Ak sa plánuješ zoznámiť aj s nejakým dievčaťom/chlapcom/ladyboyom (podľa tvojej chuti), tak v nocľahárni, kde spí ďalších X ľudí, toho moc nevymyslíš. Vtedy je najlepšie mať súkromie. Môžeš teda na celý pobyt v Bangkoku zaplatiť za súkromnú izbu s vlastnou sprchou (tá sa zíde). Dá sa to aj inak.

Necestujem kvôli tomu, aby som dotiahol na izbu dievča za každú cenu. Samozrejme to vždy poteší, ak sa okolnosti vyvinú týmto smerom.
Dá sa zaplatiť izba, v nejakej nocľahárni, kde v jednej izbe spí viacero ľudí. Keď sa stane to, že sa zoznámiš s nejakým lokálnym dievčaťom a „hrozí“, že spolu strávite noc, tak cez telefón pozri nejakú súkromnú izbu, v okolí, kde sa momentálne nachádzaš. Tam nájdeš všetko čo potrebuješ. Teraz myslím napríklad uteráky alebo hygienické potreby, ktoré sa zídu, keďže tie svoje budeš mať v izbe, v nocľahárni.
Áno, tým pádom zaplatíš za jednu noc v dvoch izbách. Nemal by to byť veľký problém. Päť eur denne oplieskaš kdekoľvek tak rýchlo, že si to ani neuvedomíš (toto je ako zo školenia predajcov poistenia). Tie nocľahárne sú zhruba 5€ za noc. Preto by ťa to nemalo zruinovať. Na druhý deň sa spokojne vrátiš do nocľahárne a ďalšiu noc prespíš opäť tam. Žiaden problém.

Štandardne na cestách používam Tinder na to, aby som sa zoznámil s nejakými domácimi dievčatami. Rád sa pozhováram o živote, ktorý vedú na danom mieste. Veľakrát som tak zistil to, čo by som nenašiel ani na všemocnom Gúgli. Ak premýšľaš o tom, prečo sa napríklad nestretnem aj s nejakými mužmi, tak mám hneď odpoveď. So ženami sa stretávam radšej práve kvôli tomu, že tam je aj spomínaná možnosť „bližšieho kontaktu“.

Ako som už spomenul vyššie. Nie je to priorita, ale poteší to. Nejedenkrát sa stalo aj to, že sme sa pozhovárali, dali si nejaké dobré jedlo, povedali ahoj a išli každý svojou cestou. Stalo sa však už aj to, že som sa cez Tinder spoznal s dievčaťom, s ktorým som nemal nič viac, ako rozhovor, a potom sme sa stretli opäť. Naposledy to bolo práve počas mojej poslednej cesty v Bangkoku a spoznal som tak úžasné dievča.

V ďalších článkoch z Thajska, nájdeš napríklad aj to, aký je Bangkok v noci, ako si dohodnúť rande, aké boli masáže na Phukete, aké bolo rande s Ladyboyom ... Je toho celkom dosť.
Nájdeš to na mojom blogu o cestovaní

photoandtraveling.com

Ale najmä, nech sa darí a nech sú tvoje cesty fajn!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?